O Grupie ArcelorMittal

ArcelorMittal jest największym na świecie producentem stali, zatru- dniającym 320 tys. pracowników w ponad 60 krajach. Firma łączy dwie największe światowe firmy stalowe – Mittal Steel i Arcelor – zajmujące odpowiednio pierwsze i drugie miejsce na świecie.

ArcelorMittal jest liderem na wszystkich głównych światowych rynkach włączając rynek samochodowy, budowlany, artykułów gospodarstwa domowego oraz opakowań, zajmuje wiodącą pozycję w obszarze badań i rozwoju oraz technologii, jak również posiada znaczne złoża surowców i imponującą sieć dystrybucji. Dzięki zakładom w 27 krajach w Europie, Azji, Afryce i Ameryce, firma jest obecna na wszystkich, od rozwijających się do rozwiniętych, kluczowych rynkach stali, a ponadto będzie dążyć do rozwoju na dynamicznie rosnących rynkach Chin i Indii.

ArcelorMittal jest obecny na giełdach papierów wartościowych w Nowym Jorku (pod symbolem „MT”), Amsterdamie (MT), Paryżu (MTP), Brukseli (MTBL), Luksemburgu (MT) oraz na hiszpańskich giełdach w Barcelonie, Bilbao, Madrycie (MTS) oraz Walencji.ArcelorMittal